تانتارا یا سکس معنوی چیست

از نزدیک به نیم قرن پیش با ساخته شدن قرص ضدحاملگی و دسترسی همگانی به کاندوم، سکس به عمل تفریحی، عاطفی و حتی معنوی تبدیل شده است.

mindbodygreen.com-Couple-Tantra

بشر به خودش اجازه داد تا به سکس بیشتر از یک عمل مکانیکی و رفتار هورمون ها بنگرد. در طی دهها سال گذشته «تانتارا» به عنوان یکی از راه های معنوی برای  رابطه و معاشقه جنسی جای خود را در روابط زوج ها باز کرد.

قرار رابطه جنسی تانتارا در حرمت بخشی به بدن، تاکید بر تماس عاطفی و مقدس شمردن عمل سکس می باشد. مهمتر از همه اینکه نیت اصلی همخوابگی، رسیدن به اوج جنسی نیست.

تانتارا روش دقیقا خاصی ندارد ولی در کارگاه های که در اروپا و امریکا گذاشته می شود و معمولا تحت سرپرستی فردی که سابقه تمرکز ذهنی، یوگا و اندیشه ذن دارد صورت می گیرد. نیت اصلی رسیدن به حس مشترک معنوی از رابطه جنسی است … بیشتر از همه، ترکیبی از حرکات یوگای دو نفره و پوزیشن های سکسی است. ترکیبی که با مدیتیشن و سایر تکنیک ها، به زوج ها فرصت می دهند به کشف بدن خود و شیوه های جدیدتری از لذت جنسی دست یابند بدون آنکه به ارگاسم برسند.

Tantara یا مجموعه رفتار و ارزش های جنسی نشات گرفته از فلسفه شرقی٬ از دهه ۶۰ قرن بیستم توسط متفکرینی همچون Georg Feuerstein و Margot Anand به نسل های معاصر غرب و بقیه دنیا معرفی شد. رشد محبوبیت سراسری یوگا و تکنیک های تمرکز ذهن و ریاضت های همراه آن نیز به مجموعه اخلاق جنسی جدید راه پیدا کرد.

tantara 4

tantrik_love

tantra 3

 

Georg Feuerstein و Margot Anand

More from ماهان طباطبایی

وقتی همه ما را طرد می کنند مغز به کمک ما می آید

همه ما از دوران کودکی تا کنون، در لحظلات ناخوشایندی قرار گرفتیم...
بیشتر بخوان
 • Kurosh Raad

  سکس نیز مانند بقیه چیزها در حال تکامل است …
  سکس یک روش عادی زندگی است .. در ایران هنوز هنجار شکنی نشده و جای کار دارد ولی خوب باز هم مسیر خودشو داره پیش میگیره

 • میهمان

  مرد روزدرستش Tantra هست نه Tantara ,اصلاح کنید لطفن.

 • پیمان

  واقعا لذت بخشه…، من یک جورایی تجربه اش کردم. بقدری انرژی مثبت به آدم میده و آدم از عشق لبریز میشه که حد نداره

 • سعید

  کاملا مشخصه که نویسنده اطلاعات خیلی ناقص و حتی اشتباهی داره از این موضوع!