شگردهای ناگزیر برای حفظ رابطه

love tricks

یکی از پرسش های اساسی در هر رابطه ایی این است که چگونه میتوان جذابیت جادویی که در آغاز رابطه ایجاد می شود حفظ کرد؟ شاید مواردی که بر می شمرم در تضاد با آموزه های اخلاقی و سنتی که می شناسیم باشند ولی به زعم من، در این دوره و زمانه که تنوع، سلیقه ها و انتخاب ها در دسترس تر است می توان از گزینه های ظاهرا غیراخلاقی به نفع اخلاق و یک رابطه دوست داشتنی بهره جوییم. باغبان باغچه عشق گاهی لازم است برای سلامت عمومی باغچه به چیدن با بریدن یا به سایه کشاندن بخشی از گل ها گردن نهد.

به اندازه خوب بودن: از همان ابتدای رابطه هر چه به واقعیت خودمان نزدیکتر باشیم؛ علیرغم آنچه که تصور می رود، مخاطب جذابتری خواهیم بود. ارائه ی واکنشهای منطبق برطبیعت ذاتی مان، علاوه بر ایجاد حس اعتماد در فرد مقابل و نیز افزایش ضریب قابل پیش بینی بودن در طول رابطه، به دلیل واقعی بودن رفتار و عکس العملها ، نوعی از اعتماد به نفس دلپذیر به مخاطب القا می شود. این خصیصه ابدا محدود به زنان نیست و مردان بسیاری که در برابر زنان موفق یا جذاب جنسی قرار می گیرند به دلیل تمایل به جذب دختر، گاها واکنشهای ذاتی از خود بروز نمی دهند.

عدم دسترسی موقتی: گاه به گاه برای دوست تان نباشید! زمان هایی را تنها، با خانواده یا دوستان اجتماعی یا حرفه ایتان بگذرانید. این رفتار باید کاملا حساب شده   باشد وگرنه می تواند نتایج معکوس داشته باشد. مخاطب ما باید به این فهم برسد که ما شخصیت مستقل اجتماعی، حرفه ای و روحی داریم.

مدیریت وضعیت ظاهر: به تجربه دریافته ام که هرچه وضعیت ظاهر ( تغذیه خوب، ورزش و سلامت اندام) مناسب باشد رابطه، عطش بیشتری دارد. برخلاف آنچه که عموما و به ویژه بانوان می پندارند که ظاهر جنسی شان جذاب حرف اصلی را می زند باید گفت برای آغاز رابطه شاید درست باشد اما برای ادامه رابطه، حفظ طراوت و جذابیت حیاتی ات.

زندگی کانالیزه و هدفدار: ما بسیار پیش از آنکه زوجی برای مرد یا زن رابطه عشقی مان باشیم افراد جامعه هستیم . داشتن مسیری روشن در زندگی باعث تامین حس امنیت فکری شریک می شود. همراهی فردی که عضوی مستقل و مشخص از جامعه است نه سربار برای سلامت یک رابطه، اساسی است.

علام نارضایتی های جنسی: چنانچه از بخشی از رابطه جنسی لذت نمی برید یا خواسته های دیگری دارید، بهترین راه بیان آن با آرامش بدون غرولند، کنایه و مقایسه است. بیان ساده و صریح خواسته ها، به اصلاح و بهبود کیفیت رابطه  می انجامد و از تلنبار شدن ناگواریها می کاهد.

عدم مقایسه: شاید اگر بخواهم یک سم مهلک برای نابودی رابطه برشمرم، بی گمان مقایسه شریک عشقی مان با افراد دیگر و یا بدتر با عشقهای گذشته است. البته اگر بدنبال جدایی هستید مقایسه کردن یکی از گزینه های سریع الجواب روی میز است.

برانگیختن هوشمندانه حس حسادت: آخرین گزینه وشاید مهمترین و زیرکانه ترین آنها، برانگیختن حس حسادت مردانه یا زنانه است. با حضور او به دیدار نزدیکان یا دوستانی بروید که به شما ارادت وعلاقه قلبی دارند و این توجه را با ابراز کلمات و یا پیام های بدن، انتقال دهید. توجه باید داشت که این واکنشها باید کاملا بر بستری واقعی و طبیعی باشد.

 

Written By
More from فرنگیس

فرانسوی ها: برای یافتن همسر، باید جستجو کرد

غروب روزهای شنبه، بهترین غروب هفتهِ فرانسوی ها برای میزبانی یا میهمانی رفتن است. به...
بیشتر بخوان
 • Mahdi Nosrati

  شکستن تابو ها و دور ماندن از تعصب و زدودن عقاید جاهلانه کار دشواریست اما غیر ممکن نیست .امیدوارم که روزی به این روشن بینی در افکار و عقاید مان برسیم که با رعایت اخلاق سهم شادیمان از زندگی را برداریم و دیگران را نیز شاد کنیم .خیلی شعار دادم
  مقدمه زیاد به متن ربط نداشت
  نقل تجربه های عملی از ارائه مقالات علمی موثر تر ه

 • کامران

  افزایش ضریب قابل پیش بینی بودن در طول رابطه!!!
  این دقیقا مخالف جذاب بودنه فرنگیس جان 🙂

 • زهره

  ترویج روابط سطحی میان زنان و مردان!

 • فرزاد

  من که خوشم اومد عجبی یه چیز جدید توی این سطح مقالات نوشته شد

 • amir

  برخلاف آنچه که عموما و به ویژه بانوان می پندارند که ظاهر جنسی شان جذاب حرف اصلی را می زند باید گفت برای آغاز رابطه شاید درست باشد اما برای ادامه رابطه، حفظ طروت و جذابیت حیاتی ات. این چه جمله بندیه عجیبیه؟!!! مطالبتون عالیه اما خواه میکنم درست بنویسید…

 • Milad Jamali

  من تو عشق اولم شکست ناجوری خوردم. اما الان کاملا از رابطم راضیم. گاهی اوقات هم مقایسه میکنم و به دوستم میگم تو با اون قابل مقایسه نیستی. آیا این اشتباهه؟

 • زیبا احمدپور

  عشق اولم آرشم بی نظیر بود 5 سال عاشقش بودم با احساس و مهربون ولی الان گیر احمقی به اسم پیام افتادم که ولم نمیکنه