من از فی فی معذرت می خواهم

چند روز پیش رفته بودم جشنواره پراید شهرمون که خیلی خیلی شرکت کننده داشت. این همه آدم اومده بودند ازمملکتی که فقط ٥٠٠ هزار نفر نفوس داره که تازه نصف شون مهاجرینی مثل من هستند که از کشورهای درب و داغون و جنگ زده و بحران زده به این کشور مهاجرت کردند.

taiwan_gay_pride_parade

اجازه بدین اول بگم جشنواره پراید چی هست بعد توضیح بدم که چرا من هم رفتم تو رژه شرکت کردم. پراید گردهمایی و رژه همجنس گرایان٬ لزبین ها و کلا افرادی است که از دید بعضی ها نرمال نیستند. اینها تونستن یک روز را در سال برای خودشون ثبت کنن تا زحمات چندین نسل شون در بسیاری از شهرها و اجتماعات را جشن بگیرند.

درروز  پراید جشن و شادی با رقص و بزک و اداهای بازیگوشانه راه می اندازن تا بتونن ترس و توهمی که در باره گی ها است را کم کنند. خدا وکیلی هم جرم و جنایت توی اینها از همه کمتره هم همه شون کار می کنند و مالیات می دهند و مفید هستند برای جامعه. زندگی جنسی شون هم مثل بقیه بنی بشر فقط مربوط به خودشونه …

اول از همه میگم که شرم دارم از خودم و رفتارهای توهین آمیزی که خیلی قدیما توی دوران نوجونی نسبت به همکلاسی گی خودم داشتم. همین اتفاق ناراحت کننده دلیل اصلی شد برای من که  توی رژه افراد همجنس گرا شرکت کردم.

 

اوا خواهر بودن تو سرزمین ما یک ننگ است و خیلی ها اون رو به عنوان یک اختلال جسمی و مریضی و شرم و گناه می دونن. از معلمی که به فی فی نهیب می زد که مردونه صحبت کنه تا معلم بچه بازی که می خواست ببره ارشادش کنه تا من همکلاسی که مسخره اش می کردیم و دیدیم که ادامه همه رفتارهایی که داشتیم رسوند ما را به رییس جمهوری که در سفرش به سازمان ملل اصلاْ وجود امثال فی فی را انکار کرد.

واقعاْ نمی دونم از چه کلماتی برای توصیف بیعدالتی و شرمندگی از رفتار و ستمی که فی فی تحمل می کرد استفاده کنم با اینکه می دانم بخشی از رفتارهای که ما داشتیم به خاطر ندانم کاری بود.هیچکس نبود برامون توضیح بده که آدم گی خل و مریض و روانی نیست. اصلاْ به همین خاطر٬ خیی از گی ها در همه جهان و بخصوص توی کشورهای مثل ایران٬ از ترس بیکار شدن و محروم شدن از حقوق شهروندی و حتی تهدید جانی می ترسیدند اعلام کنند گی هستند.

برای همین توی یه شهر نیم میلیون نفره ما رژه ای راه انداختند که دیدنش از اول تا آخر یک ساعت و نیم طول کشید. بیشتر شرکت کنندگان هم گی نبودند و مثل من برای حمایت از حق برابر اونها شرکت کردند.

More from محمد محب علی

من از فی فی معذرت می خواهم

چند روز پیش رفته بودم جشنواره پراید شهرمون که خیلی خیلی شرکت...
بیشتر بخوان
 • لاروس

  قربون برم خدا رو یک بوم تو هوا رو وقتی پای روشنفکری میاد وسط یک عده میشن حامی و دلسوز این بخش از جامعه کشورهایی مثل ایران ولی هیچکس توی این روشنفکرها نمی اید حمایتشو از اونایی اعلام کنه که سکس با محارمشونو دوست دارند خوب اگه اینجوریش هم یکجور انتخاب ازاده اونجوریشم یک جور انتخاب ازاده حالا که تالان تالانه صد تومان هم زیر پالانه چرا با اینهمه دواطلب سکس با محارم کسی
  از این گروه حمایت نمیکنه فقط ژست روشنفکری شده خوره جونمون البته بزودی این مدلم میشه دغدغه روشنفکرامون ولی پیش نیاز ش قبول این تفکر در جماعت از ما بهترونه بابا بیایید یک بار هم سنت شکنی کنید اونا از ما الگو بگیرن چقدر ما از اونا سرمشق بگیریم سکس با عمه خاله خواهر مادر دختر الان در سطح خیلی قابل توجهی داره توی دنیا انجام میشه فقط چون خیلی جرمش از همجسبازی بیشتره پنهونه ای عزیزانی که مدافع حقوق بشر هستید ظلمی که به این گونه افراد میشه هزار برابر ا نی هست که به همجنس بازها میشه پیش بسوی تمدن و درک درست از کمال انسانی ازادی های فردی و انتخاب ازاد فانتزی های ذهنی افراد خخخخخخخخخخخ

  • سارا

   کلا همه قاطی کردن نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به بیماران احترام گذاشتن خیلی خوبه اما خودت را به مریضی جنسی بزنی خیلی بدتره خیلی هام دوست دارند با بچه ها سکس کنند لابد شما ازشون حمایت می کنید آقای لاروس

  • مسعود

   فقط اون خخخخخخخخخخخخخخخ رو هستم.

 • محمدعلی

  همجنس بازی یک بیماری روانی و کاری هس که خدا نهیش کرده پس ازادی نیس اگه قرار باشه کسانی که جامعه رو فاسد میکنند ازاد بگذاریم چرا قاتلا و متجاوزین به عنف در زندانند؟ خدا قاضی نیس؟ خدارا قول ندارید که را قبول دارید؟ خدارا قبول ندارید خدا هم شمارا قبول ندارد…

 • مسعود

  همینطوری پیش بره طرفداران سکس با کودکان ، محارم و حیوانات هم به حقوق قانونی دست پیدا میکنن و شما هم با اون فاز روشنفکریت ازشون حمایت میکنید . تمامی این مخارج و حتی بیشتر از اون باید برای درمان این اقلیت (که البته داره میشه اکثریت) استفاده بشه. اگه واقعا” قصد حمایت دارید از پرداخت هزینه های درمانی همجنسبازان و دو جنسه ها حمایت کنید.

  • marderooz

   مسعود محترم انصاف هم خوب چیزی است. حمایت از انسان هایی که به هر حال چه ما بپذیریم یا نه٬ با ما متفاوت هستند ربطش به افراد مریض و جانی که به افراد غیر بالغ طمع جنسی دارند چیست؟ انها که طرفداران سکس با کودکان ، محارم و حیوانات هستند در افراد عادی و مستقیم بیشتر دیده می شود. مسعود عزیز ناخوشایندی یک چیز است منطق ناعادلانه داشتن یک چیز دیگر ….

  • OJ

   عمو مسعود، در قرنی که بشر رو به کره ماه فرستادند، دیگه جایی برای مذهب و امل بازی وجود نداره.

 • فرزاد

  من نمیدونم چرا همه هرچی رو میچسبونن به خدا و دین و …
  وقتی حرف از ازادی جنسی برای جنسهای مخالف بشه،سریع میگن تو حاضری خواهر و مادر خودتم از این ازادی جنسی داشته باشن؟ وقتی صحبت از حقوق همجنسبازا بشه سریع میگن اینو قبول کنیم کم کم باید سکس با محارم رو هم قبول کنیم.
  دوست عزیز علاقه به همجنس یا به هردو از اول خلقت ادمیزاد بوده و یک امر ذاتی هست ولی سکس با محارم ربطی به غریزه انسانی ما نداره، اگر انطور نگاه کنی از نظر هندوها ما وقتی با دخترعمو یا دختردایی یا یکی از دخترای فامیل عروسی میکنیم در دین انها مثل این میمونه که کسی با خواهر یا دخترش عروسی کنه درحالی که ما میگیم عقد دخترعمو پسرعمو رو تو اسمون بستن و ازنظر علمی عروسی بین فامیلی تنها چند درصد ضررش از ازدواج خواهر برادر که از لحاظ ژنتیکی مشکل به بار میاره فرق میکنه و نسلشون دچار بیماری های ژنتیکی میشه

 • Kaveh Karami

  سپاس از درک و فهم و انسانیت شما،به امید آزادی عشق در سراسر جهان ❤❤❤🌈🌈🌈

 • هیچکی

  الان مثلن عذرخواهی کردی بیشعور!

 • OJ

  از همه آدمهای دنیا، اینها از همه بی آزارتر و باحال تر هستند. فقط دنبال پارتنرشون و رختخوابشون و شیطونیاشون هستند، هیچ وقت ندیدم یکی از اینها یه گنگ رو اداره کنه، یا فرمان جنگ بده یا بخواد کسی رو بکشه. دوره دین تغلبی تو تمام دنیا به سر اومده، به امید روزی که هرکی آزاد باشه با خودش و افکارش اونکاری رو که میخواد بکنه تا جایی که به کسی آسیب نرسونه.