پسرانی که به کمپ دخترانه می روند

[imagebrowser id=132 template=marderooz]

بر اساس آمار، از هر پسری که از دوران ماقبل نوجوانی احساس می کند نمی خواهد در نقش های جنسیتی پسرانه زندگی کند بیش از دو سوم شان در دوره نوجوانی در مدارس احساس امنیت نمی کنند. درصد خودکشی نوجوانان گی و لزبین دو تا سه برابر بقیه است و 20 درصدشان به خاطر مشکلات از خانه شان می گریزند.

Lindsay Morris عکاس دیترویتی نزدیک به سه سال است که از کمپ تابستانی که پسران می توانند بدون ترس از ارزش های تثبیت شده جامعه، رفتار کنند عکس گرفته است. پسران در این کمپ کارهایی که دوست دارند نظیر آرایش و پوشیدن لباس زنانه تا راه انداختن مد لباس و بازی های دخترانه را « مرتکب » شوند. فرصتی که تمرین و تجربه انسان عادی بودن را برای شان ایجاد می کند. مهمتر از همه احساس شرمساری و گناه  را در آنها کاهش می دهد.

امیدواریم سخت نگیریم و در ارائه حکم قضاوت و دادن لقب های شدید نسبت به انواع بودنها دقت بیشتری کنیم. بودن های متفاوت بر اساس زندگی به هم پیوسته همه ما در زمین ایجاد شده است. همه ما مسئول هر طور بودن همه ما هستیم.

http://lindsaymorris.photoshelter.com/

More from مرد روز

خاطرات دوران کودکی و افسردگی

ده‌ها سال است که میزان تاثیر اندیشه‌های فروید درباره اهمیت دوران کودکی...
بیشتر بخوان
 • shahrzad

  kash ruzi biad ke bejaye “pesar” va “dokhtar” , individual ha vojud dashte bashand,

 • saj

  death to faggs

  • marderooz

   ساج عزیز پدیده ها را نادیده گرفتن و انکار کردن و دستور حذف شان را دادن رفتاری نیست که تو خوشت بیاید کسی بر تو روا داشته باشد. هزاران سال بشر سعی کرد مسائلی که به او شباهت ندارد و نمی شناسد را نفی کند. دوره و زمانه اش گذشته است. مهربانی چیزی جز مهربانی برای تو و عزیزانت نخواهد آورد. ارادت

 • محمد

  بابا ولمون کن.قضاوت سخت گیرانه چیه؟!!!
  گی و لزبین قانون طبیعت رو نقض می کنند.

  • marderooz

   محمد عزیز کدوم قانون طبیعت؟ توی طبیعت مقدار بیشماری موجود زنده گی و لزبین است، موجوداتی که دو جنسی هستند. موجوداتی که اصلا مذکر یا مونث ندارند. به هرحال همه انسانها با هر جنسیتی ساخته و پرداخته همین طبیعت هستند. از مریخ که نیامده اند محمد مهربان

   • رضا

    آقای سایت مرد فمنیست تو کجای طبیعت و چند درصدش گی و لزبین هستند !منظورت که باغ وحش نیست !مگه ما جز موجودات دوجنسی و یا غیرمذکرو مونثیم !ازکجا معلوم اون درصدی هم که تو طبیعت باشه ناهنجاری نباشه !ازاین به بعد دیگه هموفیلی و سایر موارد هم پس بیماری نیستند ! یه سوال اساسی دارم ژن هم جنس بازی چرا تا الان کشفت نشده !اصلل گیرم که لزو گی هم تو طبیعت باشه مگه شما نیستید که وقتی ازحرف از مردونگی و از این حرفها میشه میگید اینا قوانین طبیعته و قدیمیه !الان دیگه وقت مدرنیته است و باید این حرفها رو گذاشت کنار!چطور هرجا به نفع ماست طبیعت خوبه و هرجا که به ضررمون هستش طبیعت کهنه و بد !مثلا دوچرخه سواری لخت و برهنه بودن پستانها خوبه چون تو طبیعت هم حیوونا لختند ولی وقتی جنس نربخواد نریگی کنه میشه از مد افتاده و دور !
    می دونید شما ها در برابر منطق کم میارید !شما ها پیرو مکتب فرانکفورت هستید و با تمام قوا دارید اون رو تبلیغ می کنید !

 • مهرداد

  این نوشته بر این پیش فرض غلط استوار است که مردانی که به انجام کارهای زنانه علاقمند ند یا لباسهای زنانه یا با رنگهای شاد میپوشند گی هستند و این ظلمیست که همه به راحتی از کنار ان میگذرند ولی خلاف ان مثلن زنان مردانه پوش روی سر گذاشته و حلوا حلوا هم میشوند. جامعه بشری در مورد مردان هم چندان مهربان نیست. ببینم زنی هم هست که در مورد این ظلم در یک سایت زنانه مقاله نوشته باشد؟ یک مرد میتواند گی نباشد ولی در یک روز گرم بخواهد دامن خنک وراحتی بپوشد.

  • marderooz

   مهرداد جان قصد عکاس و مترجم مجله این نبود. شاید غفلت در نحوه ابراز ما بود. دقیق تر رفتار خواهم کرد. مرسی

  • ناشناس

   “یک مرد میتواند گی نباشد ولی در یک روز گرم بخواهد دامن خنک وراحتی بپوشد”
   واقعا این جمله بی نظیر بود.

  • مینا

   دامن اسکاتلندی ها یا لباس عربها هم شبیه لباس زنانه شناخته شدن و به معنی زندگی جنسی انتخاب شده وی نیست فقط لباس شان هست

 • Tom Cat

  محمد جان اگه خوب دقت کنی، می بینی انسان امروزی با این سیستم اجتماعی، نتیجه نقض قوانین طبیعت است. انسان روی جنازه قانون طبیعت به مدنیت رسید. مع الوصف رعایت قواعد متداول طبیعی از سوی انسان(آنهم امروزی) فعلی دور از ذهن به نظر می رسد.

  • رضا

   این نتیجه فکر شماست که سیستم اجتماعی نقص قانون طبیعته !مگه مورچه ها و بسیاری از حیوانات اجتماعی نیستند !قوانین متداول طبیعیه چیه !میدونید که نقص اساسی که پیروان مکتب امروز غرب دارند اینه که میگن ما منطقی هستیم ولی از حتی ازمذهیهای سنتی هم بی منطق تر واحساسی ترهستند !به شما هم برا اینکه ذهنتون را بیشتر به دست بگیرند گفتن که تاریخ و فلسفه مسخره است و اون چیزی که ما میگیم علمی و منطقیه !