چهره‌ی مردانه‌تر نشانهِ اسپرم ضعیفتر

سال‌هاست که پژوهش‌گران در تلاش‌اند ارتباط میان جذابیت ظاهری و قدرت باروری مردان را  مشخص کنند. اما همواره نتایج درهم و متغیر بوده است. اخیراً پژوهشی در ژورنال زیست‌شناسی تکاملی، عنوان شده است که: « هرچه فرد چهره‌ی مردانه‌تر داشته باشد اسپرم کم جنب و جوش تری دارد»

lead_large

حقیقت علمی و ثبت شده در باره باروری یا ضعف اسپرم مردان یک فرض و گمان نیست و با عواملی مشخصی نظیر تعداد اسپرم، مقدار حجم آن و سرعت اسپرم ها برای رسیدن به تخمک سنجیده می شود.

مقایسه بین توانایی اسپرم و مردانه بودن چهره‌ها نیز یکی از پرسش های است که در این تحقیق جستجو شده است. به عبارت دقیقتر متوجه شده اند که هر چه قدر صورت و گونه مردان برجسته تر و پهن تر باشد اسپرم های تنبل و بی رمق تری دارند.

پژوهش به این نظریه اشاره کرد که افراد دارای چهره‌های مردانه سکس بیشتری داشته اند و به همین دلیل نیازی به اسپرم‌های سریع و پر انرژی برای حامله‌کردن شریک جنسی‌شان نبود. درحالی‌که افراد فاقد چهره‌ه و هیبت مردانه ( و بدن غیرعضلانی تر) شانس کمتری برای رابطه‌ی جنسی داشتند و نیاز تطبیقی شان طوری تنظیم شده است که بیشترین بهره را از این شانس کم ببرند. بنابر این شرط بقا، امکان برای شان فراهم شده است که اسپرمی با شانس باروری زیاد ( حجم، تعداد و سرعت) تولید کنند.

منبع:

Masculine-Looking Guys May Have Lamer Sperm

More from رضا چمنی

کدام چهره‌ها قابل اعتماد ترند؟

در یک موقعیت اضطراری باید فرزندتان یا عزیزتان را لحظات کوتاهی به...
بیشتر بخوان
  • شهرام

    خلاصه تحقیق: بچه سوسول ها و اواخواهر ها رو دست کم نگیرید

  • شهاب

    مردانی که زبان مخ زدن و پول به اندازه کافی! داشته باشند نیازی به اسپرم با سرعت بالا و چهره جذاب تــــــر نخواهند داشت! (نتایج تحقیقات علمی از 45 نمونه)