بازگشت جذابیت باسن

shutterstock_259790879

به نظر می رسد موج جدیدی از توجه به باسن زنان در سیاره ما شیوع یافته است. شهرت نیکی میناژ، جنیفر لوپز و کیم کارداشیان تا حدود زیادی به فرم و اندازه باسن شان است.

از نظر David Buss پرفسور روانشناسی دانشگاه آستنِ تکزاس، شیفتگی مردان نسبت به باسن زنان، اتفاق جدیدی نیست. اجداد نخستین ما مجذوب باسن خوش فرم می شدند به همان دلیل که پستان های درشت زنان، مجذوب شان می ساخت. چون این نشانه های فیزیکی را به طور غریزی به توانایی تولید مثل زنان ربط می دادند.

مردان طوری تحول پیدا کردند که علاقه شان نسبت به زنانی جذب شود که شانس بارداری بیشتری دارند. مغز بدوی مردان نخستین، اگر زنی با باسن برجسته می دید حدس توام با یقین پیدا می کرد که زن مزبور می تواند برایش بچه بیاورد.

باسن برجسته، گرد و سفت، نشانه جوانتر بودن زنان بود که به طور طبیعی اشتیاق بیشتر مردان برای تولید مثل با انها را فراهم می کرد.

فرهنگ و محیط زیست نیز در اندازه توجه به باسن زنان نقش دارد. تحقیق دانشگاه بوینس ایرس نشان داده است که 59 درصد مردان آرژانتین به باسن بیشتر از پستان زنان توجه می کنند. ولی تحقیقات دانشگاه کالج لندن می گوید برای انگلیسی ها باسن بزرگ، از جذابیت کمتری برخوردار است.

این روز ها ولی سلیقه های سیاره ما تقریبا شبیه به هم شده است و وقتی یک موج سراسری از سلیقه یا لباس یا مهمتر شدن بخشی از  بدن مد شود بلافاصله قابل دسترس برای  همه می گردد. برای همین به شهرت رسیدن زنانی با باسن جذاب، توسط دختران و زنان نقاط مختلف دنیا مورد تقلید قرار می گیرد.

دکتر متخصص سکس و بشریت Ava Cadell می گوید این تقلای عمومی برای داشتن باسن جذاب به موج های جدید زناشویی و رفتارهای جنسی نظیر نواختن سیلی های نمایشی به باسن و حتی به افزایش علاقه به وضعیت به قول انگلیسی ها doggy style،  هم رسیده است.

 

The Science of Why You’re an Ass Man

http://www.menshealth.com/sex-women/the-science-of-why-youre-an-ass-man?cid=OB-_-MH-_-ABP
https://web.telegram.org/#/im?p=@marderoozmedia

More from ماهان طباطبایی

رمز و رازِ خودارضایی زنان

۱- زنان وقتی تنها هستند سریعترند دکتر Sadie Allison می گوید به...
بیشتر بخوان