بحران در بیست و چند سالگی

gee-800x400

شاید باورش دشوار باشد ولی میانسالی اولین دوره عمر نیست که افراد با بحران هویت و شخصیت روبرو می شوند. بیست و چند ساله ها نیز دستخوش زلزله روحی و هویتی می گردند. فرق شان این است که در دوران میانسالی، انسان برای اولین بار و به طور جدی با « مرگ» آشنا می شود. در صورتی که بحران بیست و چند سالگی به خاطر روبرو شدن با « زندگی » است.

اگر به این بحران دوران ِ روبرو شدن با « زندگی» از زاویه دید یک جوان تشنهِ موفقیت بنگریم متوجه می شویم که این نوع افراد بهتر است پیگیر بلندپروازی های   متمرکزتر و دقیق تر باشند. .

1 – به اتفاقات و برنامه های اضافی نه بگویید

مهمترین چیزی که گشتن با دوستان و شرکت در برنامه های تفریح، نوشیدن و حتی چرخ زدن مداوم در شبکه های اجتماعی برای تان می آورد از دست دادن زمان است. برای خودتان دیسیپلینی بیافریندید که قادر باشید هم به نیازهای اجتماعی تان پاسخ دهید و به دوستان تان نه بگویید.

2 – دوست جدید یک نعمت است

اصلا به این شعار کلیشه ای تکیه ندهید که دوست های خوبی نداشتم. سرم شلوغ است و دیگر لازم نیست وقت و توجه برای آشنای با دوست جدید بگذارم. هر دوست یعنی یک شبکه جدید از آشنایان، بعلاوه دانشی که یک انسان به زندگی شما می آورد همگی یک ثروت واقعی هستند.

3 – شکست خوردن عادی است به شرطی که از آن یاد بگیرید

شکست خوردن و اشتباه کردن به خودی خود اتفاقی است متعلق به گذشته … برای همین، بها دادن به خطاها و نارسایی های انجام یافته، تاثیر دیگری جز اثبات بی لیاقتی نیست.

خیلی آسان خواهد بود در حین شکست، خودتان را با موفقیت دیگران بسنجید. طبیعی است نتیجه ای جز توهین و خودکم بینی نخواهد داشت.

4 –  افزایش دانش و آگاهی خودتان، بهترین سرمایه گذاری ممکن است.

هر نوع سرمایه گذاری دیگر با ریسک همراه است جز ارتقای خودتان .

5- نابرده رنج، گنج میسر نمی شود

 

5 Things Every Success-Hungry 20-Something Needs To Know – Ross Simmonds

http://elitedaily.com/money/five-things-every-ambitious-twenty-something-know/990612/

Ross Simmonds writes at RossSimmonds.com, where he shares a research-backed studies and his personal perspective on entrepreneurship, life, communications and technology.

Wikipedia

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

معنا دادن به اتفاقات تصادفی

مجله ایندپندنت به بازبینی کتابی پرداخته است با عنوان «شما آنقدرها هم...
بیشتر بخوان
 • کیهان

  ایکاش بیشتر صحبت میکردین… مشکلات خیلی بیشتر از ایناس

  • مهدی

   واقعا 🙁

 • درنا

  من هم در 25 تا 27 سالگی واقعا با بحران روبرو شدم, سخت بود ولی گذشت. شاید صحبت کردن با فردی که سی و چند ساله باشه, کمی هم فرد معقول و در حد معمول موفقی باشه بتونه کمک کننده باشه, چون این دوره رو گذرونده. فکر میکردم بحران میانسالی ام خیلی جلو افتاده بوده, ولی حالا فهمیدم باید منتظر یه بحران دیگه هم باشم!

 • ملی

  ممنونم با اینکه متن کوتاهی بود اما
  بسیار مفید بود واقعا بهره بردم

 • Ch Amirreza

  be nazare man hich ganji bala tar az in nist ke adam rahi ro ke entekhab karde daronesh ehsase lezat va aramesh ro dashte bashe, ma nayomadim to in donya ke baraye residan be chizi be khodemon ranj bedim.khode masir dar rahe residan be hadaf bayad lezat bakhsh bashe.