پندهای جنسی مخرب که از نوجوانی یاد می گیریم – ۲

Vincent van Gogh La Mousmé, 1888
Vincent van Gogh La Mousmé, 1888

در بخش اول این مقاله به نمونه هایی از تربیت جنسی نامناسب که از دوران نوجوانی به طور غیرمستقیم در بین مردان رواج می یابد را نقل کردیم. در این قسمت به یکی از بزرگترین توهمات ساخته شده در باره زنان می پردازیم که دیر یا زود شریک و همسر و یا مادر فرزندان ما خواهند شد.

فقط دنبال زنان زیبا باش 

این روزها عکس ها و تصاویر ویدئوهای پورنوگرافی اولین تصورات جنسی نسبت به زنان را در ذهن بسیاری از ما مردان نقش خواهد بست و به همین خاطر٬ ناخودآگاه بدنِ نوع خاصی از زنان و حتی تجسمِ شخصیت مخصوصی از رفتار جنسی زنان در وجود ما مردان شکل می گیرد. زنانی که به نظر می رسد از بقیه همجنسان خود بسیار لوندتر٬ زیباترهستند.

برای بسیاری از مردان این تعبیر ایجاد می شد که تصویر زن بی نقض و باربی گونه دنیای پورنوگرافی, الزاماً زیبایی است که همه زنها باید داشته باشند. با این تصور از زن٬ نه تنها فرصت‌های زیادی را برای یافتن شریک و معشوق و دوست از دست می‌دهیم بلکه ناخودآگاه فکر می کنیم, زن‌های دیگر ارزش وقت تلف کردن را ندارند.

هیچکس منکر زیبایی و جذابیت جنسی که زنان دارند و تفاوت انواع جذابیت ها نیست. عملا از شرط های اصلی رابطه برای مردان جذابیت است. فقط جذابیت مفهوم و تعریف گسترده تر است از چیزهایی که رسانه های دنیای سرگرمی می سازند.

واقعیت طبیعی و اساسی این است که همه زنها به اشکال مختلف برای انواع مردان جذابند. هم گردن کشیده٬ پوست نرم و لطیف٬ پاهای بلند٬ دستان ظریف٬ چشمان قشنگ و پر پشتی موها که نشانه های سلامت فیزیکی مخصوص قدرت تولید مثل را در خود دارد برای مردان جذاب است و هم  صمیمیت٬ صداقت٬ آرامش و مهربانی٬ کنجکاوی٬ هوش و وقار و هزاران وجه جذاب دیگر که نشانه های همیاری و همسری موفق را در خود دارد.

یافتن جفت خوب و تشکیل خانواده و هماهنگ کردن تمامی فعالیت های زندگی در پیرامون این واحد اجتماعی برای دراز مدت از خودگذشتگی می خواهد. به همین خاطر زیبایی و جذابیت یکی از  پاداش های بسیار مطبوع است که در سیستم واکنشی ما در طی تحول و تکامل طبیعی ایجاد شده است.

جذابیت، زیبایی و لطافت زن را نمی توان انکار کرد ولی محدود کردن تعریف زیبایی به تصویر زن های عروسکی در دنیای سرگرمی ها، با واقعیت زندگی انسانها تطبیق ندارد.

بخش اول

این مقاله متن مستقلی است که بر اساس مطالب منبع زیر نوشته شده است

Five Lies that Distort Male Sexuality and Hurt Men – Jamie Utt

http://everydayfeminism.com/2014/09/distort-male-sexuality-hurt-everybody/?utm_content=bufferce011&utm_medium=social&utm_source=facebook.com


More from سعید داورپناه

نصف وزن بشر شامل میکروب ها است

[caption id="attachment_57017" align="aligncenter" width="1019"] A colony of choanoflagellates که در بدن همه...
بیشتر بخوان
 • مینا

  مطلب خوبی بود.ممنون

 • محمد

  خیلی خوشحالم که میبینم این جا تعریف درستی رو از رابطه جنسی دارید برای مردم میذارید.
  در کشور ما هیچ گونه آموزش جنسی به مردان و حتی زنان داده نمیشه و مردان فیلم پورن رو مرجع آموزش سکس میدونن.
  ممنونم از شما

 • Ch Amirreza

  mage onaei ke to porn hastan vaghei nistand? pas chera nemishe az ouna to zendegie vaghei peyda kard

  • محمدرضا

   اونایی که تو پورن هستن ازشون فیلمبرداری شده در یک بازه زمانی بسیار بیشتر از زمان فیلم. بعد فیلم ها رو تدوینگر حرفه‌ای ادیت کرده؛ مثلا خیلی مواقع چیزی که آخر می‌بینید اول اتفاق افتاده بوده! ضمن اینکه مواد و داروهای مختلف هم آقایون و خانمهای پورن‌استار استفاده میکنن (که اگر بخوان در رابطه شخصیشون هم استفاده کنن ظرف یک ماه تعطیل میشن) …
   و در نهایت مثلاً 10 ساعت ارتباط رو در قالب یک فیلم یکساعته دادن بیرون.
   ضمناً گریم و حقه‌های تصویری رو هم از یاد نبریم.

  • بابا

   اونقدر که من میدونم تقریبا همشون دستکاری شده و غیر واقعین، به انحاء مختلف