درست کردن بستنی در 5 دقیقه و فقط با یک میوه

8a4df0494e99fa07734f2171594ab1bdبا آمدن تابستان، بازار بستنی مثل گرما و تشنگی داغ خواهد شد. متاسفانه بستنی ها در اغلب موارد به همراه رفع عطش و حرارت، مواد ناخواسته زیادی نیز به بدن ما معرفی خواهند کرد. برای همین بستنی واقعی را به شما معرفی می کنم که واقعا نیاز به هیچ ماده جز یک میوه دوست داشتنی و مفید یعنی موز ندارد.

موز بر عکس بسیاری دیگر از میوه ها در حین چرخ شدن، دانه دانه نمی شود و اگر از ساعاتی قبل، موز تکه تکه شده را در یخدان قرار دهید با چرخ شدن در مخلوط کن، درست عین بستنی کِش خواهند آمد بدون آنکه نیازی به مواد دیگر نظیر خامه، شکر و مواد شیمیایی باشد.

موز هرچه رسیده تر، قهوه ایی تر و به عبارتی کهنه تر باشد شیرینی بیشتری برای بستنی اش ایجاد خواهد شد.

این برای شروع  ساختنِ ساده ترین شکل یک بستنی واقعی ولی اگر دوست داشتید با چند دانه توت یا تمشک یا کمی شکلات، گردو و هر چیز دیگر چرخ کنید. برای سفت تر شدن حالت بستنی می توانید برای چند ساعت آن را در یک محفظه دربسته در یخدان قرار دهید و نوش جان…

bastani

http://www.freedigitalphotos.net

More from مرد روز

شیطنت های هنری میلر قبل از نویسنده شدن

هنری میلر نویسنده توانا ولی جنجالی امریکا که نوشته های جسورش از...
بیشتر بخوان
  • Mazdak Mazdaki

    این چی شد بالاخره؟ اول باید موز رو تکه تکه کنیم بعد بزاریم یخ بزنه و بعد چرخش کنیم؟ یا اول چرخ کنیم و بعد بزاریم یخ بزنه؟

  • بختیار

    دوست عزیز لطفا مخلوط کن مناسب رو هم معرفی کنید. توضیح اینکه ما این بستنی رو چند بار درست کردیم و انصافا خیلی خوشمزه و سالم هم بود، اما به قیمت خراب شدن یک دستگاه مخلوط کن. مخلوط کن برای خرد کردن قطعات موزی که یخ زده اند خیلی کاربرد ندارد. چه باید بکنیم؟